Političar se žalio predsjedniku: Ne radim ništa, a primam platu od 5.000 eura

Radiosarajevo.ba
Političar se žalio predsjedniku: Ne radim ništa, a primam platu od 5.000 eura

Jedan kiparski funkcioner privukao je pažnju u toj zemlji nakon što se u pismu predsjedniku Nicosu Anastasiadesu požalio da već godinu dana prima platu, a ništa ne radi, prenosi Anadolu Agency (AA). 

Marios Droushiotis je u pismu naveo kako nije obavio nijedan posao nakon što je u februaru prošle godine imenovan na funkciju zamjenika ministra energetike, trgovine i turizma.

Kako navode lokalni mediji, političar tvrdi da nije dobio nikakva zaduženja i da mu njegovi pretpostavljeni nisu povjerili nijedan posao.

''Smatram da je neprihvatljivo da jedan funkcioner s koeficijentom plate A13+2 ne radi ništa", napisao je Droushiotis. 

Inače, prema ovom koeficijentu, kiparski funkcioneri primaju oko 5.000 eura mjesečno. 

Droushiotis je u pismu ironično naveo da bi mogao ostati i kod kuće, a država bi, kako je dodao, tako uštedjela novac koji troši na električnu energiju u njegovom kabinetu. 

Iz Ministarstva energetike, trgovine i turizma te zemlje su poručili da je novoimenovani zamjenik ministra zadužen za privlačenje stranih investitora i otklanjanje administrativnih prepreka s kojima se suočavaju.

 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak