Melania Trump pozvala Amerikance na jedinstvo: "Ja sam protiv nasilja. Protestujmo u miru"
Prva dama Sjedinjenih Država Melania Trump u utorak je pozvala na nacionalno jedinstvo nakon smrtonosnih pucnjava saveznih agenata u Minneapolisu koje su izazvale nemire i raspravu o operacijama provođenja imigracijskog zakona njenog supruga.
U intervjuu za Fox News pozvala je Amerikance da se ujedine, dodajući da su ona i predsjednik Donald Trump usredotočeni na saradnju s dužnosnicima Minnesote kako bi spriječili daljnje nasilje.
Ocijenila je da su razgovori između predsjednika, guvernera Minnesote Tima Walza i gradonačelnika Minneapolisa Jacoba Freyja bili pozitivni.
Šta koči razvoj Bjelašnice: Zašto austrijski Master plan za skijalište nikada nije javno objavljen?
"Ja sam protiv nasilja. Molim vas, ako protestujem, protestujmo u miru. Moramo se ujediniti u ovim vremenima", rekla je.
Prva dama nije izričito spomenula pucnjave agenata Imigracijske i carinske službe (ICE) u Minneapolisu koje su potaknule proteste, pozive na odgovornost i zahtjeve da agenti napuste tu saveznu državu.
Nakon glasnih kritika: Trumpov komandant iz ICE-a napušta Minneapolis, stiže "car granice" Tom Homan
Agenti su 24. januara usmrtili Alexa Prettija, 37-godišnjeg medicinskog tehničara, a 7. januara Renee Good, 37-godišnju majku troje djece i pjesnikinju. Oboje su bili američki državljani.
Melania Trump, koja rijetko javno komentira politička pitanja, dala je te komentare uoči izlaska dokumentarca o njenom životu koji će Amazon objaviti ove sedmice.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.