Somalija: Pomoć stigla u Mogadishu

Radiosarajevo.ba
Somalija: Pomoć stigla u Mogadishu

U glavni grad Somalije u ponedjeljak je avionom pristigla pomoć UNHCR-a žrtvama gladi.  Ovo je prvi zračni most uspostavljen u zadnjih pet godina s ratom razrušenim Mogadishuom.

Oko 100.000 osoba je pristiglo u prijestonicu Somalije u posljednja dva mjeseca u potrazi za hranom, javio je  BBC.
 
Nesigurnost otežava agencijama za pomoć da podijele hranu i ostale zalihe.
 
Islamistička militantska grupa al-Shabab se povukla iz grada u subotu, ali su i dalje viđeni njihovi članovi kako patroliraju ulicama.
 
Dok vlada slavi svoju takozvanu "pobjedu“ nad al-Shababom, BBC-ijev dopisnik za istočnu Afriku kaže da malo stanovnika očekuje mir u Mogadishuu.
 
Za organizacije koje su došle da pomognu gladnim, ovaj grad ostaje izazovna sredina.
 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak