Prvi dan Bajrama u utorak
Prema takvimu Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini prvi dan Ramazanskog bajrama je u utorak, 30. augusta 2011. godine.
Centralna bajramska svečanost bit će održana u Sarajevu u Gazi Husrev-begovoj džamiji.
Bajram-namaz će imamiti i bajramsku hutbu održati reisu-l-ulema Mustafa Cerić.
Bajram namaz je u 6.45 sati.
Tradicionalno bajramsko čestitanje je od devet do 12 sati u svečanom salonu Rijaseta.
Bajramski prijem za zvanice je u 20 sati u atriju Fakulteta islamskih nauka u Sarajevu.
Drugi dan Ramazanskog bajrama obilježava se i kao Dan šehida.
U 10 sati je posjeta šehidskom mezarju Kovači u Sarajevu, susret delegacija i zajednička Fatiha na mezaru prvog predsjednika Republike BiH Alije Izetbegovića, obraćanje predstavnika Udruženja boraca, ratnih vojnih invalida i šehidskih porodica.
Jasin će proučiti imami sarajevskog Medžlisa IZ-a. Potom će se obratiti reisu-l-ulema Mustafa Cerić, a nakon toga proučiti dova.
U 12 sati u Gazi Husrev begovoj džamiji u Sarajevu je hatma dova šehidima i obraćanje Reisu-l-uleme, javila je MINA.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.