Dodik najavljuje referendum o Tužilaštvu i Sudu BiH

Radiosarajevo.ba
Dodik najavljuje referendum o Tužilaštvu i Sudu BiH
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik najavio je danas da će Narodnoj skupštini RS-a predložiti da usvoji zaključak o organiziranju obavezujućeg referenduma na kojem će se građani RS-a izjasniti o tome da li su potrebni ovakav Sud i Tužilaštvo BiH. 
 
Ponovivši optužbe na rad tih pravosudnih institucija, on je naveo da, ako građani RS-a na referendumu kažu da su nepotrebni, predstavnici RS-a treba da napuste Sud i Tužilaštvo BiH. 
 
Dodik tvrdi da je uvjeren da će Narodna skupština usvojiti njegov prijedlog i da će se “ući u referendum na kojem će građani reći šta misle o sadašnjoj situaciji u Sudu i Tužilaštvu BiH”. 
 
On je danas održao sastanak s predstavnicima Tima RS-a za koordinaciju aktivnosti istraživanja ratnih zločina i traženja nestalih osoba, a povodom svoje jučerašnje najave da će tražiti da Skupština RS-a razmatra procesuiranje ratnih zločina počinjenih nad Srbima u BiH. 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak