Teška nesreća sinoć u Sarajevu: Pao s krova Audija, za volanom bio pijani 22-godišnjak bez vozačke

13
Radiosarajevo.ba
Teška nesreća sinoć u Sarajevu: Pao s krova Audija, za volanom bio pijani 22-godišnjak bez vozačke

U sarajevskoj Općini Novi Grad sinoć, 25. juna, pola sata nakon ponoći, došlo je do nesreće u kojoj je teško povrijeđen 21.godišnjak.

O svemu su se jutros oglasili iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, iz kojeg navode:

"Dana 25. juna 2026. godine u 00.35 sati na kolovozu ulice Bulevar Meše Selimovića, općina Novi Grad, dogodila se saobraćajna nesreća.

Amra Džeko dirnula navijače: Emotivna objava nakon pobjede Zmajeva

Tom prilikom je došlo do pada na kolovoz D.H. (2005) iz Sarajeva, s krova putničkog motornog vozila Audi A6, kojim je prije sticanja prava na upravljanje i pod dejstvom alkohola, upravljao A.O. (2004) iz Sarajeva. Naime, kod A.O. je alkotestiranjem utvrđeno prisustvo od 1,53 promila alkohola u organizmu.

U ovoj saobraćajnoj nesreći teške tjelesne povrede opasne po život zadobio je D.H., koji je nakon ukazane ljekarske pomoći na KUM UKC Sarajevo, premješten na Kliniku za neurohirurgiju radi daljnjeg liječenja.

Obaviješten je dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a uviđaj na licu mjesta su obavili pripadnici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo, uz učešće stalnog sudskog vještaka saobraćajne struke. Zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično djelo Teška krivična djela protiv sigurnosti javnog saobraćaja (član 336. stav 1., u vezi člana 332. stav 1 i člana 333. stav 1 KZ FBiH), osumnjičeni A.O. je lišen slobode i predat u Prostorije za zadržavanje osoba lišenih slobode MUP-a Kantona Sarajevo."

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (13)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak