Potpisan ugovor: Tomislavgrad dobija novu cestu vrijednu 4,5 miliona KM

1
FENA
Potpisan ugovor: Tomislavgrad dobija novu cestu vrijednu 4,5 miliona KM

U Tomislavgradu je u srijedu potpisan ugovor o rekonstrukciji ceste Vir – Vinica, vrijedan 4,45 miliona konvertibilnih maraka, a radovi bi trebali biti završeni u roku od 12 mjeseci.

Ugovor su, nakon provedenog otvorenog postupka javne nabave, u uredu načelnika Općine Tomislavgrad potpisali načelnik Ivan Buntić i direktor kompanije Livnoputovi Tomislav Vrdoljak, u ime grupe ponuditelja Livnoputovi d.o.o. i Roco Commerce d.o.o. Vrijednost ugovorenih radova iznosi 4.458.502 KM.

Kako je saopćeno, Vlada Republike Hrvatske ranije je donijela odluku o osiguranju 7,52 miliona eura finansijske pomoći za realizaciju ovog infrastrukturnog projekta, s ciljem unaprjeđenja prometne povezanosti Bosne i Hercegovine i Hrvatske te poticanja privrednog razvoja pograničnog područja.

Bosonoga preko terase napustila stan: Skoro tri godine traje potraga za Tanjom Varajić iz Doboja

Radovi na dionici Posušje – Aržano već su započeli i odvijaju se planiranom dinamikom na području Zapadnohercegovačkog kantona, odnosno općine Posušje, dok se početak radova na području Tomislavgrada i Kantona 10 očekuje uskoro.

Projekt rekonstrukcije dionice Vir – Vinica – granični prijelaz Pazar Aržano ocijenjen je kao jedan od ključnih prometnih projekata za povezivanje pograničnih dijelova BiH i Hrvatske, kao i za razvoj mreže prometnica koje povezuju hrvatsko stanovništvo s obje strane granice.

Rješenje saobraćajnih gužvi u Sarajevu: Mostarsko raskršće dobit će još jedan kružni tok

Istaknuto je kako će rekonstruirana prometnica dodatno unaprijediti povezanost Mostara, Gruda, Posušja, Trilja, Livna i Sinja te dugoročno predstavljati važan prometni pravac između zapadne Hercegovine i Dalmacije.

Uz prometni značaj, projekt bi trebao doprinijeti i razvoju turizma, budući da omogućuje kraću prometnu povezanost Jadranske obale i Parka prirode Blidinje preko graničnog prijelaza Dvorine – Subašići, za koji se očekuje prekategorizacija za međunarodni promet putnika.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak