Dijelovi BiH suočeni sa sušom i manjkom vode: Građanima upućen apel za racionalno korištenje
Javno komunalno poduzeće "Bašbunar" Travnik uputilo je apel građanima Travnika i prigradskih naselja da vodu koriste racionalno i odgovorno.
Razlog za takav apel svakako jeste izrazito nepovoljna hidrološka situacija uzrokovanu visokim temperaturama i dugotrajnim sušnim periodom.
Kako se navodi, zbog smanjene izdašnosti izvorišta, trenutačne količine vode nisu dovoljne da zadovolje povećanu potrošnju koja se bilježi posljednjih dana.
Novak Đoković otkrio svoje favorite na Mundijalu: "Navijam za Bosnu i Hercegovinu i Hrvatsku"
Iz JKP "Bašbunar" ističu da intenzivno rade na otklanjanju svih kvarova i problema na javnoj vodovodnoj mreži kako bi se sačuvale raspoložive količine vode i osiguralo što urednije vodosnabdijevanje.
Također, pozivaju građane da izbjegavaju nepotrebnu potrošnju vode i svojim odgovornim ponašanjem doprinesu očuvanju ovog važnog resursa.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.