Sinner riješio i Medvedeva: Za finale US Opena će igrati s momkom koji još nije izgubio set

0

Najbolji teniser svijeta, Italijan Jannik Sinner (ATP 1.), plasirao se u polufinale US Opena, savladavši s 3:1 u setovima petog nositelja, Rusa Daniila Medvedeva (ATP 5.) nakon dva sata i 41 minutu igre.

Prvi set Sinner je dobio s ubjedljivih 6:2, uz dva napravljena breaka.

Istom mjerom je Medvedev uzvratio u drugom setu, gdje je Sinneru oduzeo dva servisa i s 6:1 izjednačio rezultat.

Dominacija Slovenca: Primož Roglič četvrti put slavio na Vuelti

To nije omelo Sinnera, koji je u trećem setu ponovo bio dominantan i dobio ga s 6:1, opet s dva breaka.

Četvrti set odlučen je u sedmom gemu, u kojem je Sinner napravio break. Na kraju je s 6:4 potvrdio plasman u polufinale.

Tamo će igrati protiv Britanca Jacka Drapera (ATP 25.), koji je s 3:0 (6:3, 7:5, 6:2) savladao Australca Alexa De Minaura (ATP 10.), a do polufinala je došao bez izgubljenog seta (15/15).

Drugi polufinalni par činit će američki dvojac Taylor Fritz (ATP 12.) - Frances Tiafoe (ATP 20.).

Fritz je u četvrtfinalu priredio iznenađenje, savladavši Nijemca Alexandera Zvereva (ATP 4.) s 3:1 (7:6/7:2, 3:6, 6:4, 7:6/7:3), dok je Tiafoe izbacio Bugarina Grigora Dimitrova (ATP 9.), koji mu je predao meč pri rezultatu 2:1 (6:3, 6:7/5:7, 6:3, 4:1) za Amerikanca.