Neko ko ga dobro poznaje: Novak Đoković ima novog trenera

0
Radiosarajevo.ba
Neko ko ga dobro poznaje: Novak Đoković ima novog trenera

Već neko vrijeme Novak Đoković govori da bi novi glavni trener mogao biti jedino neko ko ga već dobro poznaje. I upravo je takav stigao – Viktor Troicki novi je član Đokovićevog tima, saznaje Sport Klub.

Troicki je već viđen uz Đokovića na treningu na Roland Garrosu u utorak, kada je Nole trenirao s Alexanderom Zverevom.

Kao selektor Davis Cup reprezentacije Srbije, Troicki je bio Đokovićev trener na Olimpijskim igrama 2024. godine, kada je Nole stigao do historijskog zlata.

Skup u ASA Institutu: Kliničke studije kao razvojna šansa, BiH očekuje novi regulatorni okvir

Detalji dogovora još nisu poznati. Đoković je prethodnih godina imao kratke saradnje s prijateljima-trenerima - Nenad Zimonjić, Dušan Vemić - pa ćemo vidjeti hoće li ovoga puta biti drugačije. Vjerovatno hoće, s obzirom na to da je Troicki dosad trenirao Miomira Kecmanovića.

Više će se svakako znati nakon Đokovićeve uvodne konferencije za medije u Parizu, koja će se održati tokom vikenda.

Čudesan poduhvat: Sinner novim naslovom srušio rekord star pola stoljeća

Funkciju glavnog trenera gotovo punih godinu dana obavljao je Boris Bošnjaković. On je također u Parizu, a njegova su specijalnost analitika i skauting protivnika.

Kao vrlo dobri prijatelji još od djetinjstva dijeli ih samo godina dana razlike – Đoković i Troicki zajedno su premošćivali brojne profesionalne prepreke. Na ATP Cupu 2020. godine upravo je ovaj par donio Srbiji pobjedu u finalnom dvoboju protiv Španije.

Troicki je, kao što je spomenuto, dosad bio trener Miomira Kecmanovića, koji je prošle sedmice osvojio Challenger u Valenciji i vratio se u Top 50. Kecmanovićev glavni trener sada će postati Ognjen Jovanović, koji je povremeno već bio u njegovom timu.

S Kecmanovićem je Troicki radio od početka 2025. godine, a prethodno je gotovo pune dvije sezone bio trener Hamada Međedovića.

Selektor je Davis Cup reprezentacije Srbije od 2021. godine.

Kao igrač, Troicki je bio 12. Teniser svijeta i osvojio je tri ATP naslova, dok mu je na Grand Slam turnirima izmaklo četvrtfinale. Pet puta je igrao osminu finala, a protiv Andyja Murrayja 2011. u Parizu i Vaseka Pospisila 2015. u Wimbledonu ispustio je vodstvo od 2:0 u setovima.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak