Bh. teniserke danas protiv Britanki

Radiosarajevo.ba
Bh. teniserke danas protiv Britanki


Ženska teniska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas se sastaje sa selekcijom Velike Britanije u prvom kolu turnira I Grupe Evro-afričke zone Fed Cupa u Eilatu (Izrael).

Reprezentacija BiH na turniru će nastupiti u potpuno podmlađenom sastavu. Nakon što je nastup otkazala Jasmina Tinjić zbog nedovoljne pripremljenosti, šansu je dobila najbolja bh. juniorka Dea Herdželaš. Osim nje, bh. ekipu će činiti 20-godišnja debitantkinja Jelena Simić, 21-godišnja Jasmina Kajtazović i 18-godišnja Anita Husarić.

U svojstvu selektorke reprezentaciju će voditiJelena Stanivuk.

Na turniru u Izraelu od 6. do 9. februara učestvovat će 16 reprezentacija: Austrija, Bjelorusija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Hrvatska, Gruzija, Velika Britanija, Madjarska, Izrael, Luxemburg, Holandija, Poljska, Portugal, Rumunija, Slovenija i Turkska. U veoma jakoj konkurenciji (osam igračica iz top 100 na WTA listi), bh. repezentacija pokušat će da izbori opstanak u grupi.

Raspored mečeva bh. reprezentacije:

Srijeda, 6. februara (09.30): BiH - Velika Britanija
Četvrtak, 7.februara (09.30): BiH - Mađarska
Petak, 8. februara (09.30): BiH - Portugal
Subota, 9. februara - razigravanje za plasman

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak