Danas polufinalni susreti evropskog prvenstva za rukometaše

0
Fena

Na 15. evropskom prvenstvu u rukometu u Mađarskoj i Slovačkoj danas se igraju polufinalni susreti.

U prvom polufinalu u 18 sati u dvorani MVM Dome u Budimpešti snage će odmjeriti aktualni evropski prvak Španija i aktualni svjetski prvak Danska.

Drugi finalista bit će odlučen u susretu između aktualnog olimpijskog prvaka Francuske i Švedske u 20.30 sati.

Preminuo slavni rukometni trener koji je sa Jugoslavijom osvojio srebrenu medalju na SP

Najviše titula evropskih prvaka od ove četiri rukometne velesile osvojila je reprezentacija Švedske, četiri, Francuska ima tri, dok su Španija i Danska slavile po dva puta.

Prije polufinalih susreta na programu je utakmica za peto mjesto u kojoj se od 15.30 sati sastaju rukometaši Islanda i Norveške. Pobjednik će izboriti plasman na Svjetsko prvenstvo početkom sljedeće godine u Poljskoj i Švedskoj.

Susreti za zlatnu i bronzanu medalju igrat će se u nedjelju, 30. januara.

Na ovogodišnjem turniru nastupila je i reprezentacija Bosna i Hercegovine, koja je eliminirana u prvoj fazi takmičenja po grupama s tri poraza od Švedske, Češke i Španije.