Hrvatska ispala sa Evropskog prvenstva: Danci im ugasili sve nade

0

Danska je večeras savladala Hrvatsku u susretu drugog kola druge faze Evropskog prvenstva i ostavila naše susjede bez šansi za plasman u polufinale.

Aktuelni svjetski prvaci su cijelu utakmicu bili u vodstvu, s izuzetkom neriješenog skora u 25. minuti (10:10), piše Scsport.

Hrvatska selekcija uspjevala je ipak držati priključak, na više od četiri gola prednosti Danci nisu mogli otići.

Emir Hadžikadunić: Diplomatska bitka kakvu Bosna i Hercegovina i Srbija još nisu vodile

Pobjednik je praktično riješen kada je Lauge Schmidt postigao pogodak za 27:24 minut prije kraja. Tim rezultatom je i okončan susret.

Dansku, koja je i dalje na maksimalnom učinku, do trijumfa je predvodio Mikkel Hansen (osam golova), Landin je skupio deset odbrana. Kod Hrvatske se istakao Marino Marić (osam pogodaka).

Danci su prvi u grupi 1 sa šest bodova, Hrvatska je zadnja bez bodova.