EURO / Hrvatska ispala sa Evropskog prvenstva: Danci im ugasili sve nade

22. 01. 2022. u 22:15:00 Radiosarajevo.ba

Shares: 0

Danska je večeras savladala Hrvatsku u susretu drugog kola druge faze Evropskog prvenstva i ostavila naše susjede bez šansi za plasman u polufinale.

Aktuelni svjetski prvaci su cijelu utakmicu bili u vodstvu, s izuzetkom neriješenog skora u 25. minuti (10:10), piše Scsport.

Hrvatska selekcija uspjevala je ipak držati priključak, na više od četiri gola prednosti Danci nisu mogli otići.

Pobjednik je praktično riješen kada je Lauge Schmidt postigao pogodak za 27:24 minut prije kraja. Tim rezultatom je i okončan susret.

Dansku, koja je i dalje na maksimalnom učinku, do trijumfa je predvodio Mikkel Hansen (osam golova), Landin je skupio deset odbrana. Kod Hrvatske se istakao Marino Marić (osam pogodaka).

Danci su prvi u grupi 1 sa šest bodova, Hrvatska je zadnja bez bodova.