Sjajne vijesti iz Italije: Hamza Turulja osvojio srebrenu medalju

1

Na Mediteranskom prvenstvu održanom u Italiji, Olbia 2024. godine, najbolji bh. karatista Hamza Turulja je osvojio drugo mjesto u kategoriji borbe seniori do 84 kilograma.

Na putu do finala pobijedio je predstavnike Libije (1:1) uz prednost prvog poena, Crne Gore (2:1), Italije (4:2) a u finalu je poražen od predstavnika Italije (0:2).

U ekipnom dijelu je sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine nakon pobjeda nad Španijom i Francuskom te porazom od Italije osvojio bronzanu medalju.

Na čiji poziv će se Schmidt pojaviti pred Evropskim sudom za ljudska prava u slučaju Kovačević?

Mediteransko prvenstvo okupilo je 18 zemalja sa oko 450 učesnika.

Hamza Turulja je član Univerzitetskog karate kluba “Bosna” Sarajevo.