Pogledajte kako je naša vodena vila Lana Pudar doplivala do novog finala

0

Biser bh. sporta Lana Pudar plasirala se danas u novo finale na Europskom prvenstvu u plivanju koje se ovih dana održava u Rimu.

Lana je u polufinalnoj utrci zauzela treće mjesto u disciplini 200 metara delfin stilom. Zabilježila je vrijeme 2:10.11 što je bilo dovoljno za novo finale.

Amina Kajtaz, plivačica koja nastupa pod hrvatskom zastavom, zauzela je sedmu poziciju u ovoj trci i ukupno 12. u polufinalu. Ona je plivala 2:14.40.

Istražili smo | Kada počinje upis u srednje škole u Sarajevu i šta roditelji trebaju znati

Fenomenalna Lana Pudar u novom finalu na Europskom prvenstvu

Podsjetimo, Lana je ranije u toku dana prošla kvalifikacije u ovoj disciplini tako što je dionicu od 200 metara isplivala u vremenu od 2.10:82.

Finalna trka na rasporedu je u srijedu od 18:16 sati.

Lana je već osvojila jednu medalju na ovom prvenstvu i to onu bronzanog sjaja u trci na 100 metara delfin stilom.