Fenomenalna Lana Pudar u novom finalu na Europskom prvenstvu

1
A. L.

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar plasirala se u finale u trci 200 metara delfin stilom na Europskom seniorskom prvenstvu u Rimu.

Ona je u svojoj polufinalnoj trci zauzela treću poziciju s vremenom 2:10:11. Ukupno je zauzela peto mjesto u dva održana polufinala.

U polufinalu je nastupala i bh. plivačica koja nastupa pod hrvatskom zastavom Amina Kajtaz, ali nije se plasirala u finale.

Doktorica Larisa Čorda: Zašto su emocije jako važne za plodnost

Poruka našoj Sireni Lani Pudar iz OHR-a: 'Ovakvi mladi ljudi vode BiH naprijed!'

Podsjetimo, Lana je ranije u toku dana prošla kvalifikacije u ovoj disciplini tako što je dionicu od 200 metara isplivala u vremenu od 2.10:82.

Finalna trka na rasporedu je u srijedu od 18:16 sati.

Podsjetimo, Lana je već osvojila jednu medalju na ovom prvenstvu i to onu bronzanog sjaja u trci na 100 metara delfin stilom.