Zrinjski nastavio fenomenalan niz: Pobjeda protiv Slobode u 11. kolu Premijer lige BiH

0

Nogometaši Zrinjskog pobijedili u gostima na Tušnju ekipu Slobode rezultatom 1:0 u 11. kolu Wwin lige BiH te učvrstili lidersku poziciju.

Već u osmoj minuti, Ćuže je uposlio Mulahusejnovića, čiji je udarac s osam metara odbranio Trako.

Sloboda se od početka orijentisala na odbranu svog gola, čekajući da iz kontri stvori opasnost pred golom rivala.

Opsadno stanje u Beogradu: Muškarac pucao na suprugu, sina i kćerku

U prvom poluvremenu još jedan udarac Mulahusejnovića je zaustavio Trako, dok je Kiš promašio.

U 37. minuti meča Surdanović je pogodio sa 23 metra, donoseći vodstvo Zrinjskom.

Kraj prvog dijela donio je još nekoliko prilika za goste, ali je Trako sačuvao svoju mrežu.

U drugom dijelu, Zrinjski je nastavio s napadima, a Kiš je prokockao dobru šansu u 62. minuti.

Zrinjski je ostao lider na tabeli s 28 bodova, šest više od Borca i sedam od Sarajeva, koji tek trebaju igrati svoje utakmice.