Vrijedan bod za "Rođene": Borac zaustavljen u Mostaru

0

Mostarski Velež je u meču 25. kola Premijer lige BiH na stadionu Rođeni remizirao s banjalučkim Borcem rezultatom 1:1 i osvojio vrijedan bod u borbi za Europu.

Poveli su gosti već u 3. minuti. Strijelac je bio David Vuković koji je sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

Veliku priliku za poravnanje Velež je imao u 10. minuti. Nermin Haskić je šutirao, no Sebastian Herrera je fenomenalno blokirao njegov udarac.

Objavljeni detalji teške krađe u BiH: Iz automobila ukradeno 500.000 KM

Borac je mogao do drugog gola u 38. minuti. Jovo Lukić se našao u sjajnoj prilici, šutirao je, ali je Osman Hadžikić odbranio.

Dvije minute kasnije golman Veleža se istakao novom odbranom, zaustavivši udarac Vukovića.

Domaći igrači su bili nezadovoljni suđenjem i protestovali su u više navrata.

Velež je ipak stigao do izjednačenja u 63. minuti. Ante Hrkać je sjajno uposlio Giorgija Guliashvilija, koji je uspio savladati Marka Miloševića za 1:1.

Pokušali su i jedni i drugi do kraja doći do pobjede, no nije bilo promjene rezultata.

Velež je poslije ovog remija ostao treći s 43 boda, dok je Borac i dalje ubjedljivo prvi s 59 bodova.