Zlata vrijedna tri boda: Željezničar došao do velike pobjede u borbi za opstanak

0

Fudbaleri Željezničara došli su do prve gostujuće pobjede ove sezone i zlata vrijednih bodova u borbi za opstanak, nakon što su u meču 25. kola Premijer lige BiH slavili na gostovanju kod Sloge iz Doboja.

Meč je odigran u Modriči, a rezultat je glasio 0:3 za tim s Grbavice.

Već u 9. minuti gosti su imali veliku priliku da dođu do prednosti. Semir Štilić je izašao sam pred golmana domaće ekipe Elvira Traku, koji je odbranio, da bi potom Bojan Batar izbacio loptu u korner.

Tinejdžer iz Srbije pretukao djevojku u Beču: Prijetio joj nožem pa je zaključao u sobu

Nastavili su se napadi Željezničara koji je pokušavao preko Amera Hiroša, Nedima Mekića i Sulejmana Krpića, ali bez promjene rezultata.

A onda je u 26. minuti dosuđen penal za domaće, nakon što je na putu prema golu lopta pogodila u ruku jednog gostujućeg igrača.

Manijaci prekinuli trening na Grbavici i očitali lekciju nogometašima Željezničara

Međutim, Vedad Muftić je odbranio udarac Dejana Vidića s bijele tačke i ostalo je 0:0.

Do odlaska na odmor Plavi su još nekoliko puta zaprijetili, no nisu uspjeli savladati Traku.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, u 47. minuti, Željezničar je došao do prednosti.

Golman domaćih Trako je bez ikakve potrebe napustio svoj gol, izbio loptu glavom pravo na nogu Štiliću, koji je pogodio majstorski s 30 metara.

U 53. minuti je već bilo 0:2. Aleksandar Boljević je šutirao, lopta je pogodila prečku i odbila se na glavu Krpiću, koji je pogodio prečku, no lopta je opet došla do njega, te je drugi put bio siguran.

Moglo je biti 0:3 u 60. minuti, Sada je moglo biti 0:3. Štilić se poigrao sa odbranom domaće ekipe, savladao je i Traku, no Srđan Grabež je izbio s gol-linije.

FK Sloga - FK Željezničar

Tri minute kasnije Boljević je izašao sam pred Traku, šutirao je, ali je stativa bila saveznik domaćina.

Još jednom je Boljević zaprijetio u 81. minuti, ali je lopta nakon njegovog pokušaja glavom završila pored gola.

Hiroš je u nadoknadi postavio konačnih 0:3.

Željezničar je s ovom pobjedom došao do učinka od 26 bodova i probio se na deveto mjesto.

Sloga je nakon današnjeg poraza peta s 38 bodova.

Željezničar u narednom kolu dočekuje Sarajevo, dok Sloga ide u goste Borcu.