UEFA | Historijska noć u Banjoj Luci: Borac osigurao grupnu fazu europskih takmičenja

5

Aktuelni bh. prvak Borac plasirao se u play-off Europske lige nakon što je poslije produžetaka savladao Klaksvik s Farskih Ostrva (3:1). Time su Banjalučani po prvi put u historiji izborili plasman u grupnu fazu europskih takmičenja, jer bi i u slučaju poraza nastavili takmičenje u grupama Konferencijske lige.

Prvi meč na Farskim Ostrvima Klaksvik je dobio s 2:1, a isti rezultat bio je i u Banjoj Luci nakon regularnog vremena.

Borac je prvi došao do gola u 17. minuti preko Nikole Srećkovića.

Pogledajte atmosferu u Sarajevu noć uoči otvaranja SFF-a

Klaksvik je poravnao u 53. minuti, a strijelac je bio Deni Pavlović.

Dvije minute kasnije Nikola Srećković je postigao novi gol za Borac, no on je poništen zbog offsidea poslije intervencije VAR-a.

UEFA | Zrinjski će se ponovo boriti za grupnu fazu: Mostarci u play-offu Konferencijske lige

Nastavio je Borac s napadima i prilikama, a Mark Jensen je briljirao na golu gostiju.

Ipak, kapitulirao je u 83. minuti, kada je gol za novo vodstvo Borca i erupciju oduševljenja na stadionu u Banjoj Luci postigao Stefan Savić.

Napadali su Banjalučani svim silama i pokušali doći do trećeg gola koji bi im donio prolaz dalje, no nisu uspjeli u regularnom vremenu, te je susret otišao u produžetke.

Ipak, tamo je tim Mladena Žižovića uspio u svom naumu. Veliki pritisak se isplatio u 93. minuti, kada je Bart Meijers postigao gol vrijedan plasmana dalje.

Borca u play-offu Europske lige očekuje duel s mađarskim Ferencvarosom.