UEFA | Borac izdržao pritiske u Albaniji i nakon penala plasirao se u drugo pretkolo Lige prvaka

1

Borac je prošao u drugo pretkolo Lige prvaka, nakon što je u srijedu navečer, 17. jula, u Albaniji bio bolji od domaće ekipe Egnatije.

U regularnih 90 minuta bilo je 2:1 za Egnatiju, a tako je pstalo i nakon dva produžetka.

Penali su uvijek bili lutrija, što se i večeras pokazalo.

Lisica 'posjetila' trening Aktobea na Koševu: Kakav je ovo znak pred utakmicu sa Sarajevom?

Krenimo redom...

Igrala se 17. minuta, a strijelac je bio Ibrahimoglu. Lijepa akcija domaćeg tima i vodstvo od 1:0. Anulirana je prednost iz prvog duela - idemo ispočetka. Gol možete pgledati na linku OVDJE.

Borac je izjednačio u 30. minuti. Jovo Lukić je "izmiješao" odbranu domaćeg tima i pronašao put do mreže domaćina. Sretno, ali je majstorki nanizao nekoliko igrača domaćin. Prelijep gol pogledajte na linku OVDJE.

Uživo iz Elbasanija sa meča pretkola Lige prvaka: KF Egnatia - FK Borac 2:1 (2:2), slijede penali

Nakon gola igra se smirila. U posljednjih 15 minuta prvog dijela zapisali smo tek još jedan šut Jovića.

Napomenimo da je meč prekinut u 12. minuti i da je zbog toga prvi dio produžen za čak pet minuta. Igrači Borca su se u 12. minuti se žalili na skandiranje navijača domaćeg tima, koji su sa tribina skandirali "Ubij Srbina".

Sve pogledajte na linku OVDJE.

U drugom dijelu najzanimljivije je bilo u "duelima" između sudije Maresce i igrača Borca. Italijanski arbitar je žute kartone dijelio kao rođendanske poklone. Grahovac, Herrera, trener Žižović (izvan terena), Kulašin i Kvržić. U prvom dijelu "požutjeli" su Hrelja i Vranješ.

Nećete vjerovati - igrači Borca su napravili za 76 minuta sedam prekršaja i dobili sedam žutih kartona, šest igrači i trener Žižović.

Kada se očekivalo da ostane 1:1, domaći tim je ponovo poveo. Odličan gol i još ljepša akcija. Lorougnon Doukouo je primio loptu i perfektno precizno pucao u donji lijevi ugao za 2:1 za Egnatiju.

Produžetak

U 30 minuta produžetka, vrijedno je spomena da je trener Žižović dobio crveni karton i morao je na tribine.

Borac je na početku prvog produžetka imao dva kornera, ali nisu usjeli postići gol.

Domaćin je bio bolji u drugog produžetku, ali je Enver Kulašin imao najbolju priliku za gol. Promašio je.

Prilikom penala, domaći tim je promašio dva penala, a igrači Borca (četiri, op. a.) su pogađali i izborili prolaz dalje.

PAOK je naredni protivnik ekipe Borca. Kako se kretao rezultat prilikom penala saznajte na linku OVDJE