Uživo iz Elbasanija sa meča pretkola Lige prvaka: KF Egnatia - FK Borac 2:1, blizu smo penala

0

Poštovani čitatelji portala Radiosarajevo.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos iz minuta u minutu sa revanš susreta prvog pretkola Lige prvaka, između albanskog KF Egnatia i našeg FK Borac.

Meč se igra u Elbasaniju, na Elbasan Areni, s početkom od 21 sat.

Na portalu Radiosarajevo.ba pratite tekstualni prijenos revanš utakmice, ove zanimljive utakmice u kojoj prvak BiH ima prednost od jednog gola iz prvog susreta.

Ministar Ramo Isak otkrio zašto spot Snaga naroda još nije uklonjen sa društvenih mreža

Prvi meč je završio pobjedom FK Borac od 1:0.

112'

Još jedna poluprilika za Borac - opet je Enver Kulašin bio u dobroj poziciji da ugrozi gol domaćina.

Promašio je, ostalo je 1:1.

107'

UHHHHHHHHHHHHHH

Kakva je ovo bila prilika - Enver Kulašin je promašio gol za prolaz. Loše je pucao iz izgledne prilike.

106'

Počeo je drugi produžetak!

105'+2'

Nakon dva minuta produžetka - sudija je odsvirao kraj.

105'

Domaći trener pravi novu izmjenu - Aliyev se povrijedio, ušao je Lubas.

97'

Kao da smo znali da će brzo Maresca posegnuti za crveni kartonom.

Italijan je na tribine poslao trenera Žižovića.

94'

Novi korner za Borac. Herrera je ubacio, ali nijne bilo nikoga da loptu pošalje u mrežu albanskog prvaka.

92'

Korner za Borac, dobro je krenulo za tim iz Banje Luke.

FT

Završeno je 90 minuta u Elbasaniju i nema pobjednika. Rezultat je 2:1 za domaće, ukupno 2:2.

Igrat će se produžetak.

Borac je bio blizu prolaza u regučlarnom dijelu, ali su u 82. minuti primili gol i sada će preko produžetaka pokušati doći do duela sa PAOK-om.

90'+4'

Domaćin ima loptu u nogama i pokušava doći do trećeg gola. Borac se dobro brani.

Blizu smo produžetaka.

90'

Maresca je donio odluku da se igra još sedam minuta sudijske nadoknade.

85'

Izmjena u timu Borca - ulazi Pajović, a izlazi Grahovac.

Još pet minuta do kraja susreta. Hoćemo li u produžetke?

82'

GOOLLLLLLLLLL

Domaći tim vodi 2:1. Strijelac je Doukouo.

Sada je sve ispočetka.

76'

Još jedan žuti karton i opet igrač FK Borac.

Sada je Maresca "vidio" da je Zoran Kvežić bio izvan pravila nogometne igre. Sedmi igrač u notesu Maresce.

Nećete vjerovati - igrači Borca su napravili za 76 minuta sedam prekršaja i dobili sedam žutih kartona.

75'

Novi korner za Borac, nakon udarca iz ugla domaći tim je dobro reagirao i ostalo je 1:1.

74'

Domaći trener pokušava izmjenama da dođe do gola koji bi Egnatiji donio produžetke.

Iz igre je izašao Ahmetaj, a ušao Mario Gjata.

66'

Šta je sudiji Maresci večeras!? Novi karton za FK Borac - Enver Kulašin je u notesu italijanskog arbitra.

64'

Festival žuti kartona u Albaniji.

Sada crveni karton prijeti treneru Mladenu Žižoviću, koji je izvan terena dobio žuti karton.

63'

Sudija Maresca ne miruje - sada je požutio Herrera iz Borca.

Čak četiri igrača Borca su dobili žute kartone.

57'

Damir Hrelja je odigrao svoje. Odlazi u svlačionicu.

Zamijenit će ga Maks Juraj Čelić.

54'

Srđan Grahovac je novi upisani u notes sudije Maresce. Još jedan žuti karton večeras.

Jedna od poruka sa društvenih mreža:

47'

Prvi korner za FK Borac na utakmici. Bez promjene rezultata.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme!

HT

Kraj prvog poluvremena na Elbasan Areni. Rezultat je 1:1.

Prvo su domaći došli u vodstvo preko Ibrahimoglua u 17. minuti, a na 21:1 izjednačio je Jovo Lukić.

S ovih 1:1 dalje ide Borac.

45'+2'

Sada se igrač Borca "upecao" u ofsajdu.

Golovi 1:1, ofsajdi 1:1, samo je u kornerima 5:0 za Egnatiju.

45'+1'

Maresca je donio odluku - pet minuta sudijske kadoknade.

45'

Još dva kornera za domaći tim. Četvrti i peti večeras. Opet odbrana Borca dobro reagira.

43'

Ovakva poruka se širila društvenim mrežama tokom današnjeg dana:

Albanci su FK Borac nazvali - srpskim klubom.

"Ovo je poziv svim Albancima u Albaniji. Bez obzira na koji klub navijate, 17. jula 2024. svi bi trebali biti na Elbasan Areni kako bi podržali Egnatiju i pružili toplu dobrodošlicu klubu iz BiH koji je danas bio rasistički nastrojen prema našim igračima. Ova utakmica treba biti smatrana nacionalnim duelom", objavljeno je na stranici navijača reprezentacija Albanije.

42'

David Vuković je sada pucao po golu Albanaca - ostalo je 1:1.

42'

KF Egnatia je pojačala - izvela je dva brza kornera, ali bez promjene rezultata.

Kod drugog, a trećeg na utakmici kornera za KF Egnatiju, odbrana Borca je dobro reagirala.

38'

Ulazimo polako u finiš susreta - Jovo Lukić je ponovo imao dobru priliku, ali je pucao preko gola.

35'

Domaći tim je krenuo u napad, ali je sudija spasio naš tim - pomoćni arbitar podigao je ofsajd zastavicu. I bio je.

30'

GOLLLLLLLLLLLLLLLLL

Borac je izjednačio. Sada je na semaforu 1:1.

Jovo Lukić je "izmiješao odbranu domaćeg tima i pronašao put do mreže domaćina.

Prelijep gol pogledajte na linku OVDJE

27'

Imamo i prvi korner na meču - izvest će domaći tim koji vodi 1:0.

1:0 u golovima, 1:0 u kornerima za KF Egnatiju.

22'

Novi žuti karton - i igrač FK Egnatija je dobio žuti - Maresca je ocijenio da je ovo bio preoštar start za Arbenita Xhemajlija.

20'

Nastavlja se serija žutih kartona.

Sada je u notesu italijanskog sudije zapisan Stojan Vranješ.

16'

GOLLLLLLLLLLLLL

Egnatia vodi 1:0.

Strijelac je Ibrahimoglu. Lijepa akcija domaćeg tima i vodstvo od 1:0.

Anulirana je prednost iz prvog duela - idemo ispočetka.

Gol možete pgledati na linku OVDJE.

12'

Prekid u Albaniji! Igrači Borca se žale na skandiranje navijača domaćeg tima. Međutim vrlo brzo se susret nastavio.

Čuje se "Ubij Srbina" sa tribina Elbasan Arene.

11'

I odmah je Italijan "potegnuo" za džep. Žuti karton za Savića iz Borca.

10'

Podsjetimo, dok čekamo prva uzbuđenja, da je UEFA odlučila da promijeni i sudiju za ovaj duel u Albaniji.

Prvobitno je bio delegiran Italijan Andrea Colombo, ali je kasnije objavljeno da će meč na Elbasan Areni voditi Fabio Maresca, također iz Italije.

Promijenjen je i prvi pomoćnik. Prvobitno delegirani Stefano Alassio neće putovati u Albaniju, a umjesto njega delegiran je Giorgio Peretti.

7'

Albancima se nije svidio doček u Banjoj Luci, s obzirom na to da su insistirali čak i na prekidu meča nakon skandiranja navijača Borca "Kosovo-Srbija" i "Kosovo je Srce Srbije".

1'

Počela je utakmica u Albaniji!

20:45

Domaćin će igrati u sastavu: Sherri, Xhemajli, Malota, Dulysse, Aliyev, Lushkja, Aleksi, Ahmetaj, Fangaj, Doukouo i Ibrahimoglu.

20:40

Trener Borca Mladen Žižović odlučio je napraviti dvije promjene u odnosu na prvu utakmicu koja je odigrana prije sedam dana u Banjoj Luci (1:0).

Umjesto Karaklajića i Kulašina, u igri su Savić i Hrelja.

Sastav izgleda ovako: Šiškovski, Herrera, Carolina, Meijers, Kvržić, Vranješ, Grahovac, Vuković, Savić, Hrelja i Lukić.

Sve u formaciji 4-2-3-1.

20:35

Renato Malota, kapiten Egnatije, u prvom meču igrao je samo četiri minute, a sada je spreman da povede svoje saigrače od prve minute i do trijumfa za plasman u drugu pretkolo elitnog evropskog takmičenja.