Trener Fenerbahcea govorio o Džeki: 'Doprinosi ekipi i kad izgleda statično'

1

Fenerbahce je u susretu 23. kola turske Superlige savladao Ankaragucu s 2:1, a nakon meča Ismail Kartal je govorio o Edinu Džeki.

Novinari su trenera Fenerbahcea pitali o odnosu s kapitenom svoje ekipe i njegovoj formi.

"Sistem igre ne možemo mijenjati svake minute. Pravimo promjene na osnovu protivnika i kako se kreće situacija u utakmici. Džeko možda izgleda statično posljednje dvije ili tri sedmice, ali on dobro zna kako da doprinese ekipi svojom igrom. Batshuayi radi dobro, postiže golove i bori se za svoje mjesto u ekipi", kazao je Kartal.

Bećirović uputio čestitku povodom Dana pobjede nad fašizmom, Dana Evrope i Dana zlatnih ljiljana

Džeko četiri utakmice u nizu nije postigao gol. Jučer je igrao do 71. minute, te je ostao na učinku od 20 golova u 28 utakmica (16 u prvenstvu).

Fenerbahce će u narednom kolu gostovati Antalyasporu, a pojedini turski mediji javljaju da će bh. reprezentativni napadač meč početi na klupi.

Džeko četvrtu utakmicu zaredom bez gola, Fenerbahce preokretom do važne pobjede

Fenerbahce je prvi na tabeli s tri boda više od Galatasaraya koji u ponedjeljak (18:00) igra protiv Gaziantepa.