Šampion BiH nastavlja put u Kupu: Sarajevo bolje od Zrinjskog

1

Nogometaši Sarajeva plasirali su se u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su večeras na Koševu sa 1:0 pobijedili Zrinjski.

Jedini gol na utakmici u 38. minuti postigao je Haris Handžić.

Tim s Koševa se na najbolji način revanširao Mostarcima za nedavni poraz u Premijer ligi BiH.

Bordo tim bolje je otvario meč. Na početku susreta, puleni trenera Vinka Marinovića, koji na klupi nije bio zbog zdravstvenih problema (mijenjao ga Danimir Milkanović), dva puta su prijetili. Oba puta preko Jasmina Mešanovića.

Prvo put je šutirao s distance u dobro postavljenog Varvodića, a nedugo nakon toga poslije odlične finte iskosa šutirao je tik pored stative gostiju.

Dugo smo nakon toga čekali na nova uzbuđenja, Zrinjski je praktično bio bezopasan bez ijednog udarca ka golu.

Gosti su u 21. minuti ostali bez jednog od najboljih igrača - Nemanje Bilbije, koji se povrijedio i morao je napustiti igru.

Nije ga bilo ni u 31. minuti, ali je tada imao dobru šansu Ivančić za Zrinjski. Tada je u posljednji tren reagirao Kovačević.

U 38. minuti gol za Sarajevo. Dupovac je sjajno proigrao Handžića, on izlazi oči u oči s Varvodićem i matira ga za 1:0.

U nastavku, gosti iz Mostara krenuli su agilnije prema golu prvaka BiH. Do 55. minute nije bilo zrelijih prilika, ali su Mostarci više držali loptu u nogama.

Nesuđeni selektor Zmajeva, koji je sada na klupi Zrinjskog, Sergej Jakirović, tražio je od svojih igrača da krenu ofanzivnije.

U tih prvih 10 minuta nastavka, Zrinjski je izveo dva kornera - bezopasna.

U 64. minuti zabilježili smo nesporazum Miličevića i Kovačevića. Tada je Miličević je umalo zatresao vlastitu mrežu. Na kraju akcije, Zrinjski je dobio samo korner.

U periodu kada se ništa nije dešavalo, oba trenera su krenuli sa izmjenama. Prvo je Mašić zamijenio Ivančića, a zatim Velkoski Fanima.

Od 70. minute potpuna inicijativa Zrinjskog. No, onda se u 74. minuti dogodio veliki problem za Mostarce - crveni karton za Gačića.

Handžić je oteo loptu i pobjegao odbrani Zrinjskog, a Gačić ga je leđa srušio, a sudija mu je pokazao direktan crveni karton.

Minut kasnije (75.) koševska priča je mogla biti završena - Hebibović je pogodio prečku gola Zrinjskog.

U finišu Velkoski je šutirao iz prve, ali je Varvodić uspio obraniti i izbiti loptu u korner.

Do kraja susreta je ostalo 1:0 za Sarajevo i tim s Koševa se plasirao u polufinale Kupa BiH.

Ranije u polufinale Kupa BiH plasirali su se Klis, Tuzla City i Borac, koji su bili bolji od Zvijezde (1:0), Željezničara (4:3, nakon penala) i Širokog Brijega (2:0).