Premijer liga BiH: FK Velež stigao do važne pobjede i osigurao izlazak na europsku scenu

0

Na utakmici 30. kola Premijer lige BIH na stadionu "Rođeni" Velež je savladao HŠK Posušje rezultatom 2:0.

FK Velež je poveo u 15 minuti susreta nakon dobre akcije, Mlinarić se sjajno snašao pred golom gostiju i pogodio za 1:0, i sa tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme.

Igrao se 67 minut kada su Rođeni povisli prednost golom Haskića poslije brze kontre, koji se lijepo namjestio i rutinski matirao golmana Galića.

Kolaps u Bosanskoj Gradiški: “Čekamo dva sata, smučio nam se odmor”

Rođeni su ovom pobjedom ostali na trećem mjestu sa 52 boda koje vodi u Europu, dok HŠK Pposušje zauzima peto mjesto na tabeli sa 41 bodom i vjerovatno su se oprostili od europskih takmičenja.

U narednom kolu FK Velež ide na teško gostovanje Širkom Brijegu, a HŠK Posušje dočekuje FK Slogu Doboj