Koševo večeras slavi: FK Sarajevo u sjajnom nastupu pobijedio Velež i stigao na korak do Europe

1

Nogometaši Sarajeva savladali su na Koševu ekipu Veleža (3:0) u susretu 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Radost na Koševu je stigla odmah nakon sudijskog zvižduka jer je Renan Oliveira već u 40. sekundi donio vodstvo Bordo timu.

Sarajevo je napravilo stopostotnu šansu u 23. minuti kada je Čataković šutirao, ali je golman gostiju spriječio pogodak.

Koji su razlozi: Zašto toliko građana napušta Bosnu i Hercegovinu?

Ekipa sa Koševa je u prvom dijelu bila opasnija.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1:0.

📸 HT | FK Sarajevo 1:0 FK Velež

Posted by FK Sarajevo on Sunday, April 28, 2024

Velež je zaprijetio u 50. minuti nakon sjajnog voleja Džafića, ali je lopta otišla pored gola domaćina.

Prednost za Bordo tim udvostručio je sjajni Čataković u 61. minuti koji je postigao 10. pogodak u drugom dijelu sezone.

Ubrzo nakon toga golman Veleža Hadžikić spašava svoju ekipu debakla odbranivši šut Čatakovića u situaciji jedan na jedan.

Mostarci su dobru priliku imali u 73. minuti, ali šut Šikala završio je daleko iznad gola.

Velež je imao priliku da napravi dramatičnu završnicu u 81., ali je Iliev odbranio Hrkačev udarac.

Izabranici Simona Rožmana su u drugoj minuti nadoknade kaznili promašaj Mostaraca i zatresli mrežu preko Hasića za 3:0.

Sarajevo je pobijedilo Velež rezultatom od 3:0.