HŠK Zrinjski savladao Posušje i nastavio borbu za titulu prvaka Bosne i Hercegovine

0

Nogometaši Zrinjskog savladali su u gostima ekipu Posušja (0:1) u susretu 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Mostarci su prvu šansu imali u 11. minuti kada je Ćuže iz dobre pozicije poslao loptu daleko iznad gola.

Posušje je ubrzo odgovorilo preko Maglice čiji je šut skrenuo Petrović prema stativi gostiju.

Podcast S Armom: Razgovor o mentalnom zdravlju novinara s Borkom Rudić i prof. dr. Mirnom Marković

Odbrana Posušja kapitulirala je u 32. minuti kada je Bilbija matirao golmana domaćina za vodstvo svoje ekipe.

Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0:1.

Vodstvo nakon prvih 45 minuta. #HŠKZ _________ HŠK Posušje 0:1 HŠK Zrinjski (32’ Bilbija)

Posted by HŠK Zrinjski Mostar on Sunday, April 28, 2024

Nastavak je donio sporiji ritam i igru bez mnogo velikih prilika sa obje strane.

Bilo je svega nekoliko pokušaja, pa je drugo poluvrijeme bila prava uspavanka za publiku.

Zrinjski je došao do nove pobjede nad Posušjem sa rezultatom 0:1.