Postavljen rekord: Sarajevski derbi najposjećenija utakmica Premijer lige BiH ove sezone

2

Gradski rivali, Sarajevo i Željezničar, remizirali su 1:1 u 153. vječitom derbiju, odigranom u okviru 8. kola Premijer lige BiH.

Gosti s Grbavice prvi su došli do gola u 42. minuti preko Aleksandra Boljevića, da bi domaćin poravnao u 61. minuti pogotkom Vinka Solde.

Tribine stadiona Asim Ferhatović – Hase bile su poprilično ispunjene, a zvanični podatak Nogometnog saveza BiH kaže da je susretu prisustvovalo 24.000 gledalaca.

Marija Šerifović za Radiosarajevo.ba: "U Sarajevu sam kao kod kuće i to činite vi, to ne činim ja"