Play-off UEFA Evropa lige: Dinamo u Zagrebu pobijedio Spartu

0
AA

Fudbaleri zagrebačkog Dinama u prvoj utakmici play-offa UEFA Evropa lige večeras na stadionu ”Maksimir” u Zagrebu, glavnom gradu Hrvatske, pobijedili su Spartu iz Praga, rezultatom 3:1.

Gosti iz Češke Republike poveli su golom Ladislava Krejcija u 39. minutu.

Međutim, izabranici trenera Sergeja Jakirovića, koji je večeras debitovao na klupi popularnih ”modrih”, samo pet minuta kasnije stižu do izjednačenja.

Elegancija i podrška: Mirela Bećirović u centru pažnje na reviji mladih dizajnera

Pogodio je Dario Špikić pa se na odmor između dva poluvremena otišlo u egalu – 1:1.

U nastavku Dinamo je zaigrao bolje i efikasnije. Do rezultatskog preokreta i trijumfa uoči revanša za sedam dana na gostujućem terenu prvak Hrvatske došao je zasluženo pogocima Dine Perića u 59. minutu i Luke Ivanušeca u 61.