Pjanićev Juventus povećao prednost, Krunić izgubio, Jajalo i Šunjić na klupi

Fudbaleri Juventusa povećali su prednost na tabeli nakon utakmica 27. kola Prvenstva Italije.

Stara dama iščupala je bod na Friuliju (Dacia Arena) nakon što je domaći Udinese vodio 1:0 golom Zapate. Bod Juveu, u čijim redovima je svih 90 minuta igrao bh. reprezentativac Miralem Pjanić, donio je Bonucci u 60. minuti.

Od ostalih bh. reprezentativaca Rade Krunić je igrao za Empoli koji je na svom terenu izgubio važnu utakmicu od Genoe 0:2, dok Toni Šunjić i Mato Jajalo nisu bili u sastavu Palerma na gostovanju u Torinu.

Palermo je poražen 1:3, a sva tri gola za Toro postigao je Andrea Belotti koji je na listi strijelaca s 22 pogotka pobjegao Džeki i Higuainu (19).

Rezultati: Udinese – Juventus 1:1, Torino – Palermo 3:1, Empoli – Genoa 0:2, Crotone – Sassuolo 0:0, Cagliari – Inter 1:5, Atalanta – Fiorentina 0:0, Roma – Napoli 1:2, Milan – Chievo 3:1, Sampdoria – Pescara 3:1.

Tabela: Juventus 67, Roma 59, Napoli 57, Atalanta 52, Inter 51, Milan 50, Lazio 50 (-1)…