Nova sezona, stari Erling Haaland: Norvežanin hat-trickom donio preokret i pobjedu Manchester Cityju

0

Engleski prvak Manchester City došao je do druge pobjede u novoj sezoni.

Građani su u susretu drugog kola slavili na Etihadu protiv novog premijerligaša Ipswicha nakon preokreta rezultatom 4:1.

Gosti su neočekivano poveli u 7. minuti, kada je loptu iza leđa Edersona smjestio Sammie Szmodics.

Željezničar slavi Al-Jabera: Gol Saudijca za treću uzastopnu pobjedu

Pet minuta kasnije domaći su poravnali. Dosuđen im je penal koji je u gol za 1:1 pretvorio Erling Haaland.

Već u 14. minuti na semaforu je stajalo 2:1, a strijelac je ovaj put bio Kevin De Bruyne.

Nije se tim Pepa Guardiole tu zaustavio, pa je u 16. minuti postigao treći gol. De Bruyne je ovaj put asistirao, a Haaland postiao svoj drugi gol.

Sjajnu partiju Norvežanin je kruniosao hat-trickom u 88. minuti za konačnih 4:1.

Nešto ranije, Cityjev gradski rival Manchester United je poražen na gostovanju kod Brightona s 2:1.

Danny Welbeck je u 32. minuti donio prednost Brightonu, United je izjednačio u 60. preko Amada Dialla, ali je u petoj minuti sudijske nadoknade ostao bez bodova, kada je za 2:1 i pobjedu domaćina pogodio Joao Pedro.