Mladost bolja od Slobode na Tušnju, Čelik poražen na domaćem terenu

Odigrane su utakmice devetog kola Lige za opstanak, a gosti su upisali dva poraza, dok je GOŠK iz Gabele na svom terenu bio bio bolji od banjalučkog Borca. Vitez je savladao Čelik na Bilinom polju, a Mladost Slobodu na Tušnju.

Mladost je na Tušnju nakon prvih 45 minuta vodila rezultatom 3:0. Pogađali su Hiroš u 20., Aganspahić u 23. i Čomor u 45. minuti susreta. Domaćin je u završnici susreta preko Ignjatovića (87, 93) uspio smanjiti rezultat na 2:3.

Vitez je golom Boje u sedmoj minuti susreta slavio protiv Čelika na Bilinom polju rezultatom 1:0. GOŠK je u Gabeli s minimalnih 1:0 bio bolji od Borca. Jedini pogodak postigao je Mišić u 12. minuti susreta.