Kvalifikacije za Europsko prvenstvo: Ukrajina i Engleska remizirale u Vroklavu

2

Reprezentacije Ukrajine i Engleske remizirale su večeras u 5. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Utakmica se igrala na neutralnom terenu u poljskom Vroklavu, a završena je rezultatom 1:1.

Ukrajinci su vodili od 26. minute golom Oleksandra Zinchenka, a bod Gordi Albionu donosi Kyle Walker četiri minute prije odlaska na odmor.

Bosanac na korak od EU Parlamenta: 'Svim silama ću se boriti da BiH postane dio evropske porodice'

Engleska je ostala lider na tabeli grupe C s 13 bodova, dok je Ukrajina druga sa 7.

Italija je na trećem mjestu sa tri boda, ali ima dvije utakmice manje od Ukrajine, a čak tri od Engleske, piše SC Sport.

U istom terminu od 18 sati Švedska je ubjedljivo u gostima savladala Estoniju (0:5), dok su Andora i Bjelorusija remizirali (0:0).

Ranije danas, 9. septembra od 15 sati, snage su odmjerili Azerbejdžan i Belgija. Gosti su slavili minimalnim rezultatom 0:1.