Konferencijska liga: Sarajevo slavilo protiv Aktobea u Kazahstanu, Kyeremeh junak bordo tima

1

Fudbaleri Sarajeva došli su do pobjede na gostovanju kod Aktobea (0:1) u prvoj utakmici prvog pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, koja je odigrana u Kazahstanu.

Aktobe je bio bolji rival u prvom poluvremenu, a u više navrata je Emil Rockov spašavao Sarajevo.

Najbolju priliku domaći tim imao je u 20. minuti, kada je Maksim Samorodov pogodio stativu.

Pogledajte gradilište u centru grada: Počela obnova glavne sarajevske saobraćajnice

Gosti s Koševa uglavnom su prijetili udarcima s distance, koji nisu bili previše opasni.

Drugo poluvrijeme ponudilo je još manje.

Aktobe je i u nastavku pružio više, a u 75. minuti je imao novu veliku priliku, kada je Idris Umaev pogodio prečku.

U samom finišu je Sarajevo imalo veliku priliku, ali je lopta poslije udarca Giorgija Guliashvilija završila za malo pored gola.

Ipak, dvije minute kasnije bordo tim je sjajnim golom Francisa Kyeremeha došao do pobjede.