Igrači Barcelone bogatiji za 92 miliona eura

Fena

Nogometaši španjolskog velikana Barcelone prošle sezone zaradili su čak 92 miliona eura bonusa.

Barcelona je prošle sezone osvojila španjolsko prvenstvo i Superkup. U Ligi prvak je ispala od Liverpoola u polufinalu, dok je u Kupu kralja u finalu izgubila od Valencije.

Barcelonini igrači su zaradili dva miliona eura bonusa više od sezone ranije, te tri miliona eura više nego 2015. kada su osvojili Ligu prvaka, španjolsko prvenstvo i kup.

Finansijski izvještaj otkriva i kako je klub potrošio 541 miliona eura na troškove osoblja u svim svojim sportskim timovima, pri čemu 311,9 miliona  eura na trenere i igrače prvog tima.