Ganac Joseph Amoah je novi junak Grbavice: Željezničar pobijedio Igman

1

Fudbaleri Željezničara pobijedili su večeras na Grbavici Igman iz Konjica 1:0 u 9. kolu Premijer lige.

Jedini gol na susretu postigao je novi član Plavih Joseph Amoah u 74. minuti.

Prvo poluvrijeme

Novi femicid u BiH: Muškarac ubio suprugu, a potom počinio suicid

Željezničar nije najbolje otvorio meč. Igman je dobro kontrolisao stvari na terenu i na prvu priliiku domaći su čekali čak do 37. minute. Santos je izašao sam pred golmana Ćamana, ali ovaj mu brani udarac.

Konačno proradila mašina Amara Osima: Velež u Gabeli razbio Tuzla City

Do kraja prvog dijela pokušao je još jednom Haračić, ali neprecizno.

To je bilo sve što se tiče prvih 45 minuta.

Drugo poluvrijeme

Igman prvi prijeti u nastavku i to preko Badula, ali šut ide preko gola. Kasnije pokušava i Jakupović, ali Bender to brani.

U 71. minuti mladi Haračić je u velikoj šansi, ali Ćeman mu brani udarac.

Samo šest minuta kasnije domaći su poveli. Štilić je ubacio za Amoaha, a ovaj postiže prvi gol za novi klub. Minut kasnije Amoah u novoj prilici, ali sada prečka.

Do kraja nije bilo promjene rezultata i ostalo je 1:0.