Konačno proradila mašina Amara Osima: Velež u Gabeli razbio Tuzla City

2

Fudbaleri Veleža pregazili su u 9. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine Tuzla City s visokih 4:0.

Popularni Rođeni nakon dugo vremena su odigrali meč kakav navijači od njih očekuju.

Katastrofa za Tuzla City mogla se naslutiti u 3. minuti kada Dženan Zajmović pogađa za 1:0. U 13. minuti je moglo biti 2:0, ali Karjašević spašava tim iz Tuzle. Zajmović je u novoj velikoj šansi u 32. minuti, ali šutira pored gola.

Tužilaštvo BiH objavilo nove detalje: Edin Gačanin Tito planirao kupiti helikopter

Drugi period je počeo kao i prvi, golom Veleža u 3. minuti. Ponovo je strijelac bio Zajmović.

[UŽIVO] FK Velež Mostar - FK Tuzla City 2:0 48' G⚽⚽⚽⚽⚽L! Zajmović pogađa za 2:0. BRAVO DŽENANE! BRAVO ROĐENI! Samo jako! Samo zajedno! #musvdg #RođeniZaVječnost #PLBiH

Posted by FK Velež Mostar on Monday, September 5, 2022

Do kraja utakmice Velež je još dva gola pospremio u mrežu tuzlanske ekipe.Prvo je u 82. minuti pogodio Haskić, a četiri minute kasnije Halilović.

Velež se sada popeo na 8. poziciju sa devet osvojenih bodova, dok je Tuzla ostala treća sa četiri boda više od današnjeg rivala. Oba tima imaju dva meča manje od ostatka lige.