Fenomenalan rezultat: Zmajice ostale neporažene protiv favoriziranih Portugalki

0

Ženska "A" reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je večeras, 12. juli 0:0 na "Bilinom polju" u Zenici sa Portugalom, u susretu 5. kola grupe B3 kvalifikacija za EURO 2025.

U prvom poluvremenu više od igre imao je bh. tim, ali se mreže nisu tresle. Prvi pokušaj imala je Dajana Spasojević glavom u 4' nakon ubačaja Melise Hasanbegović, ali nije bila precizna. Uzvratila je na drugoj strani Telma Encarnação u 16', a Almina Hodžić brani njen udarac. Milena Nikolić u 41' sa ivice kaznenog prostora loptu šalje preko gola, a dvije minute poslije Maja Jelčić ima najbolju šansu u prvom poluvremenu, kad izlazi sama na protivničku golmanicu, ali lopta odlazi pored gola.

U nastavku prva prilika viđena je u 67'. Emina Ekić je proigrala Milenu Nikolić koja sa dvadesetak metara nije bila precizna. Do kraja utakmice oba tima su imala još nekoliko pokušaja, ali je susret završen bez pobjednika.

Sud u Crnoj Gori potvrdio optužnicu protiv Ukrajinca zbog seksualne eksploatacije 15 djevojaka

Zmajice će se u 6. kolu sastati sa Sjevernom Irskom 16. jula u Belfastu.

Bosna i Hercegovina-Portugal 0:0 (0:0)
Stadion: Bilino polje, Zenica.