Fantastična Barcelona potopila Real Madrid u drugom poluvremenu

0

Nogometaši Barcelone u 11. kolu španske La Lige pregazili su Real Madrid na Santiago Bernabeu rezultatom 4:0 i tako se učvrstili na vrhu tabele španske La Lige sa šest bodova viška.

Iako je Real nešto bolje otvorio ovaj El Classico, Barcelona je u sjajnoj formi dočekala najvažniju utakmicu sezone i to se na kraju vidjelo.

Real Madrid je poveo u 30. minuti meča kada je Kylian Mbappe zabio gol, međutim, gol je poništen nakon intervencije iz VAR sobe kada je dosuđen ofsajd.

Sjednica Skupštine KS: Usvojen Zakon o registru finansijskih obaveza

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka, prema analizama fudbaleri Reala Madrida su čak u osam navrata uhvaćeni u ofsajd poziciji, a drugo poluvrijeme je donijelo pogotke za gostujuću ekipu.

Prvo je na Casada pogodio Robert Lewandowski koji je dvije minute poslije postigao i drugi pogodak na meču.

Nakon sjajnog Poljaka na scenu je stupio i mladi Lamine Yamal kada je mladi Španac snažnim udarcem postigao gol.

U listu strijelaca upisao se i Raphinha koji je u nedavnoj utakmici Lige Prvaka postigao hattrick.