EURO 2024 | Danska poslala Srbiju kući, ispala i Hrvatska

5

Srbija je ostala bez plasmana u osminu finala Europskog prvenstva.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija su u meču posljednjeg - trećeg kola grupe C na Allianz Areni u Munchenu remizirali s Danskom 0:0, što im nije bilo dovoljno za prolaz dalje.

Nisu Srbijanci pokazali skoro ništa. Danska je bila bolja u prvom poluvremenu, ali je Predrag Rajković briljirao na golu Srbije.

Edin Subašić I Ratni zločini bez kazne: Dossier "Sarajevo safari" zaključan u ladici Tužilaštva BiH?

Sporna situacija desila se u 80. minuti, kada je Aleksandar Mitrović oboren u šesnaestercu Danske, ali glavni sudija nije pokazao na bijelu tačku, čini se na štetu Srbije.

Srbija je na kraju završila kao posljednja u grupi C s dva boda. Direktno su prošli Engleska i Danska, dok će kao treća u osminu finala Slovenija, zahvaljući velikom bodu u posljednjem kolu protiv Engleza.

Bez šansi za plasman u osminu finala ostala je i Hrvatska, kojoj je odgovarala samo pobjeda Engleske nad Slovenijom od tri gola razlike.