Domaćini uvjerljivi: Sloboda savladala Borac, Posušje u golijadi bolje od Sloge

0

U okviru 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine danas su od 17 i 17.30 sati igrali Sloboda - Borac te Posušje Sloga.

U obje utakmice domaći su bili uvjerljivi, Sloboda je s 2:0 savladala Borac, dok je Posušje u izuzetnoj efikasnoj utakmici nadigralo Slogu - bilo je 3:2.

Sloboda je ostvarila prvu ovosezonsku pobjedu. Tatar jr iz izgledne prilike pogodio prečku, da bi zatim Erić sjajnom intervencijom odbranio udarac Mrkaića iz blizine.

S ove strane Drine| Dragan Banjac: Nečastivi se vratio

Velež poražen u Trebinju: Leotar upisao prvu pobjedu

Brojne prilike

Sloboda uzvraća u 15. minuti, Vošnjak silovitim udarcem sa 40 metara pogađa stativu, da bi Tatar u 27. minuti ponovo uzdrmao prečku.

Do vodstva Tuzlaci dolaze u 42. minuti. Bio je to odličan kontranapad domaćih, lijepo se na šut namjestio Eldar Mehmedović i iskosa pogodio sami ugao gola Borca.

Isti igrač udvostručio je prednost Slobode u 57. minuti. Odmah je šutirao čim je primio pas od Osmića, lopta je okrznula nekoga iz odbrane Borca, preletjela Pavlovića i završila u mreži za 2:0.

Nakon toga Borac je pokušao na sve načine barem smanjiti, ali raspoloženi Erić je u nekoliko navrata sjajno intervenisao. Sloboda je na koncu zasluženo upisala pobjedu.

Prvi trijumf tima sa Mokrog Doca

Posušje je savladalo ekipu Sloge na Mokrom Docu i tako upisalo prvi trijumf ove sezone.

Već u devetoj minuti domaći stižu u vodstvo, nakon ubačaja Brkovića poentirao je Horić.

Posušaci su zatim nastavili napadati, ali bez uspjeha, što gosti kažnjavaju u 38. minuti. Strijelac za izjednačenje bio je Luka Kulenović.

Ipak, uslijedili su novi ataci Posušja, a Milanović u 66. minuti ponovo dovodi hercegovački sastav u prednost. Pet minuta prije kraja, pravom “bombom” Hanuljak povećava na 3:1.

Ipak, do novog gola Sloga dolazi u nadoknadi, ponovo je strijelac Kulenović, piše SC Sport.

Sastavi timova

Posušje – Sloga 3:2 (Horić 9’, Milanović 66’, Hanuljak 85’ – Kulenović 38’, 92’)

Stadion Mokri Dolac. Glavni sudija: Admir Šehović (Sarajevo).

POSUŠJE: Kukić, Krišto, Horić, Dadić, Brković, D. Begić, I. Bešlić, Hanuljak, Roca, L. Begić, Boban.

SLOGA: Đulčić, Dadić, Popara, Milaković, Đorić, Štapić, Bašić, Milanović, Baštić, Janković, Kulenović.

Sloboda – Borac 2:0 (Mehmedović 42’ i 57’)

Gradski stadion u Banovićima. Glavni sudija: Luka Bilbija (Prijedor).

SLOBODA: Erić, Jusić, Devedžić, J. Osmić, Mehmedović, Kapetanović, Vošnjak, M. Osmić, Maksimović (Ćivić), Delić (Hadžibeganović), Komazec (Osmanković).

BORAC: Pavlović, Gajić (Subić), Vojnović, Andrić, Spremo (Cvijanović), Meleg (Zakarić), Kulašin (Lukić), Popara, Piščević, Tatar, Mrkaić.