Bayern u polufinalu Lige prvaka: Golom Kimmicha porazili Arsenal

0

Bayern Munchen je na Alianz Areni u okviru 1/4 finala Lige prvaka dočekao Arsenal u uzvratnom susretu, nakon što je u prvoj utakmici bilo 2:2, Bavarci su danas na domaćem terenu slavili sa minimlanih 1:0.

Tim iz Minhena je prvo zaprijetio preko Jamala Musiale u 24. minuti, ali njegov šut odlično brani čuvar mreže gostiju.

Arsenal je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 30. minuti preko Odegaarda, ipak i u ovom slučaju se istakao golman.

Vojin Mijatović ima poruku za Dodika: 'Mac, mac crni Milorade!'

Arsnal je imao još jedan pokupaj do kraja poluvremena, ali se rezultat nije promjenio.

Na startu drugog poluvremena odlična prilika za Bayern Leon Goretzka se našao u prilici nakon centaršuta sa boka i pucao s otprilike 11m. Međutim, nije bio dovoljno precizan i pogodio je lijevu stativu. Raphael Guerreiro (Bayern) je prvi stigao na odbijenu loptu i odmah pucao po golu. Jedan od protivničkih igrača je uspio skrenuti loptu u stativu.

Njemačka bi mogla imati šest predstavnika u sljedećoj sezoni Lige prvaka

Joshua Kimmich je donio prednost Bayern Munchenu u 63. minuti nakon jedne akcije našao se u šesnaestercu i kada niko nije očekivao postigao gol.

Te je tako Bayern Munchen sa golom Kimmicha obeznjedio sebi mjesto među 4 najbolje ekipe u Ligi prvaka, piše SCsport.