Široki preokretom do trijumfa na Grbavici

1

Željezničar je imao vodstvo protiv Širokog Brijega u utakmici 29. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, ali su Plavi na kraju izgubili rezultatom 1:3. Tako da su Plavih nastavili niz bez pobjede u domaćem prvenstvu.

Odmah u prvoj minuti pokušao je Ikić, ali nije bilo opasnosti po Bendera. Nedugo nakon toga Željezničar je izveo jednu dobru akciju, no nikoga nije bilo na drugoj strani. Dobar udarac Gasala u sedmoj minuti odbranio je Miškić, piše Scsport.ba.

Uslijedio je period bez uzbuđenja, a potom je Miličević u 18. minuti iz slobodnjaka poslao loptu preko gola Širokog Brijega. Najbolju šansu u prvom dijelu utakmice imali su gosti u 21. minuti kada je Medić centrirao, a Ikić glavom loptu poslao malo pored gola.