Kraj prvog poluvremena, Tuzla City izjednačio sjajnim golom Džafića

0

U susretu Tuzla Cityja i Sarajeva nakon prvog poluvremena rezultat glasi 1:1.

Početak meča nije obećavao mnogo uzbuđenja. Domaćin je u uvodnih dvadesetak minuta uputio nekoliko krajnje nepreciznih šuteva prema vratima Vladana Kovačevića, piše Scsport.ba.

Do vodstva prvenstveni lider stiže u 22. minuti. Fanimo je uputio sjajan pas za Mustedanagaića, a vezista Sarajeva pravovremenim utrčavanjem iza zadnje linije Tuzla Cityja izbjegao ofsajd zamku i matirao nemoćnog Fejzića za 0:1.

Mustedanagić je imao pristojnu šansu i sedam minuta kasnije, ali pogodio je vanjski dio mreže nakon što mu je Velkoski sjajno ostavio petom loptu u šesnaestercu.

Za izjednačenje je poentirao Džafić u 43. minuti. Bio je to veoma efektan gol, ofanzivac Tuzla Cityja potegao je s više od 20 metara i zatresao mrežu Kovačevića.

Do odmora zatim nije bilo više novih izrazitih prilika, ostalo je 1:1.