Australija otvorila sportski cenar u Italiji

Radiosarajevo.ba
Australija otvorila sportski cenar u Italiji


Australijski olimpijski komitet je sredinom sedmice otvorio centar za pripremu svojih sportista u Gavirateu na jezeru Varese. Australijanci će se pripremati u novom centru prije svega za ljetne olimpijske igre u Londonu, ali i za druga velika međunarodna takmičenja u Evropi.

Novi centar, koji se nalazi sjeverno od Milana, nudit će kapacitete za 50 sportista, prvenstveno za treninge veslača, kajakaša, kanuista, biciklista, trijatlonaca, tenisera, atletičara i ekipa dvoranskih sportova, prenose agencije.

Australijski ministar za sport je kazao na otvorenju centra da je Australija u projekt uložila 9,2 miliona eura.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak