Vozio autocestom 100 km u pogrešnom smijeru
Švicarac (33) drogiran je vozio češkom autocestom oko 100 kilometara u krivom smjeru te izazvao niz saobraćajnih nesreća.
Švicarac
je na pojedinim dionicama vozio i 170 km/h i pravo je čudo što nikoga
nije ubio niti teže povrijedio, piše Blich.ck. Uhapšen je nedaleko od
Praga, a policija mu je stala na kraj tek kada se sam zaustavio jer mu
je ponestalo goriva.
Analiza je pokazala da u krvi ima nekoliko
vrsta droga. Njegovo divljanje autocestom uzrokovalo je pet
saobraćajnih nesreća jer su drugi vozači izlijetali s ceste kako bi
izbjegli direktni sudar.
Policija kaže kako nije imala dovoljno
ljudi da u potpunosti zaustave autocestu, pa su vozila upozoravala
vozače na opasnost. Švicarac je izveden pred istražnog suca gdje se
ispričao svima onima koji su zbog njegovog ponašanja umalo stradali.
Prijeti mu zatvorska kazna u trajanju od tri do osam godina, a zbog
vlastitog ponašanja bio je prisiljen odgoditi svadbu s češkom
državljankom koje je planirao za ovaj vikend.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.