Zimska oprema obavezna do 15. aprila

Radiosarajevo.ba
Zimska oprema obavezna do 15. aprila
Jutros su kolnici pretežno mokri ili djelomično vlažni i skliski, a na dionicama cesta uz riječne tokove i u kotlinama magla mjestimice smanjuje vidljivost.

Na M-4 Simin Han - Kalesija (u mjestu Babajići) i M-14.1 Brčko - Donja Bukovica (u mjestu Brezovo Polje) zbog radova prometuje se jednim prometnim trakom.

Zbog radova na izgradnji mosta na dionici R-458 Lopare - Čelić - Brčko promet osobnih vozila preusmjeren je preko privremeno izgrađenoga mosta, a teretna vozila i autobusi koriste obilaznicu Brčko - Bijeljina - Priboj.

Zbog odrona na dionici R-476 Ukrina - Vijaka promet se odvija obilaznicom, a na dionici R-413 Vitovlje - Skender Vakuf prometuje se jednim kolničkim trakom.

Na dionici M-20 Foča - Gacko od 7 do 17 sati zbog sanacije klizišta moguće su povremene kraće obustave prometa. Na spomenutoj dionici zabrana je prometa za kamione s prikolicom i tegljače.

Zbog radova u tunelima promet se odvija usporeno i uz povremene zastoje na dijelu magistralnih cesta: M-18 Miljevina - Brod na Drini, M-19 Zvornik - Drinjača, M-20 Gacko - Tjentište (od 7 do 17 sati).

Sporije odvijanje prometa zbog radova očekivati je:
- na raskrižju M-6 i M-20 u Trebinju (južna obilaznica),
- M-16 Livno - Kamensko,
- M-16.2 Prozor - Jablanica,
- M-18 Olovo - Kladanj - Stupari.

Zbog radova na razminiranju terena u blizini prometnice mogući su povremeni zastoji tijekom dana:
- na M-4 Doboj – Tuzla (u mjestu Stanić Rijeka),
- na M-5 Turbe – Donji Vakuf (u naselju Ganići),
- na M-20 Trebinje - Ivanjica (na lokaciji Gluva Smokva).

Za teretna vozila ukupne mase preko 7,5 tona zabrana je na M-16.4 Novi Travnik - Bugojno (preko Rostova).

Nagraničnim prijelazima u putničkom prometu nema dužih zadržavanja.

Na graničnom prijelazu Brčko - Gunja, mostom preko rijeke Save, promet teče usporeno za teretna vozila teža od 9 tona, zbog izmjeničnog propuštanja vozila i ograničenja brzine.

Za sve usluge pomoći na cesti obratite se našoj Asocijaciji na telefon 1288.

ZIMSKA OPREMA: Sukladno zakonskim odredbama, do 15.04. tekuće godine, na cestama u BiH, sva motorna vozila moraju posjedovati zimsku opremu.

fena

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije