U kamionu u Francuskoj pronađen 31 migrant

Radiosarajevo.ba
U kamionu u Francuskoj pronađen 31 migrant

Francuska policija otkrila je 31 migranta koji su bili sakriveni u hladnjači kamiona na periferiji grada Dunkerque, javlja Anadolu Agency (AA).

Migranti, od kojih je 30 državljana Sirije i jedan Vijetnama, pronađeni su u kamionu u blizini benzinske pumpe u mjestu Grande Synthe.

Svi migranti su u dobrom zdravstvenom stanju, uključujući i trogodišnje dijete, bez obzira na niske temperature u hladnjači kamiona.

Mnogim migrantima iz Afrike i Azije Francuska služi kao tranzit na njihovom putu ka Velikoj Britaniji. Hiljade njih, koji borave u lošim uvjetima u kampu Calais, koji se nalazi u blizini Dunkerquea, pokušavaju se ilegalno domoći Britanije.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije