Žestoka poruka Sandersa: "Netanyahu je ekstremista, godinama je gurao SAD ka ratu s Iranom"
Američki senator Bernie Sanders oštro je kritizirao izraelskog premijera Benjamina Netanyahua, optužujući ga da je "ekstremista" i da je decenijama vršio pritisak na američke predsjednike da uđu u rat sa Iranom.
"Netanyahu je ekstremist koji je ubio 75.000 ljudi u Gazi. Ekstremist koji je rekao da će invazija na Irak stvoriti 'ogromne pozitivne posljedice'. Ekstremist koji decenijama potiče američke predsjednike da ratuju s Iranom", napisao je Sanders na X-u.
"Konačno je pronašao predsjednika koji je rekao 'da'. Tragično", dodao je, misleći na Donalda Trumpa.
Glumica Alisa Čajić upozorila građane na lopova: Muškarac u Sarajevu otimao novac djevojčicama
Američko-izraelski napadi na Iran počeli su 28. februara, a ubijeni su vrhovni vođa ajatolah Ali Hamenei i visokopozicionirani sigurnosni dužnosnici.
Šest pripadnika američkih snaga je poginulo, a nekoliko ih je teško ranjeno. Iran je uzvratio napadima na Izrael i zemlje u regiji u kojima se nalaze američke baze.
Trump odustaje od kopnene invazije na Iran: "To bi bio gubitak vremena"
Netanyahu je odbacio tvrdnje da je Izrael gurnuo SAD u rat s Iranom, nazivajući ih "smiješnima".
"Donald Trump je najjači lider na svijetu. Radi ono što misli da je ispravno za Ameriku. Radi i ono što misli da je ispravno za buduće generacije", rekao je Netanyahu u intervjuu za Fox News u utorak.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.