SAD izveo niz osvetničkih napada: Pogledajte stravične snimke sa terena

3
Radiosarajevo.ba
SAD izveo niz osvetničkih napada: Pogledajte stravične snimke sa terena
Foto: Collage / Napad SAD-a

Sjedinjene Američke Države su izvele u petak, 2. februara, udare na Bliskom istoku kao odgovor na smrt trojice američkih vojnika poginulih u napadu bespilotnim letjelicama u Jordanu, koje su izvele militante podržane od strane Irana.

"Snage američke vojske pogodile su više od 85 ciljeva, s brojnim letjelicama, uključujući bombardere dugog dometa koji su letjeli iz Sjedinjenih Američkih Država", saopćeno je iz američkog Komandnog centra u petak, 2. februara. "Zračni udari koristili su više od 125 preciznih projektila."

U napadu su pogođena komandna centra, obavještajni centri, rakete i projektili, te skladišta bespilotnih letjelica i objekti za opskrbu municijom milicijskih grupa, dodano je.

Messi ili Yamal? Pogledajte kome su Sarajlije dale veću podršku pred finale Svjetskog prvenstva

Messi ili Yamal? Pogledajte kome su Sarajlije dale veću podršku pred finale Svjetskog prvenstva

Odluka o pokretanju "višeslojnih" napada na milicije koje podržava Iran predstavlja značajan eskalaciju u nestabilnoj regionalnoj borbi za moć koja stavlja SAD nasuprot Irana i mreže savezničkih milicija na Bliskom istoku.

Navodi se da su udari počeli otprilike u isto vrijeme dok su Joe Biden i prva dama u petak, 2. februara, učestvovali u dostojanstvenom prijenosu tijela trojice vojnika nazad u SAD.

Kasnije je glasnogovornik Vijeća za nacionalnu sigurnost izjavio da "nema veze" između ta dva događaja.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (3)

/ Povezano

/ Najnovije